Najczęściej zadawane pytania dotyczące produktu Nasodren® i jego zastosowania

 • Czym jest Nasodren® i jaki jest jego skład?
  Nasodren® to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia objawów zapalenia zapalenia zatok przynosowych oraz nieżytu nosa. Substancją czynną wyrobu są saponiny pozyskane z wyciągu z fiołka alpejskiego, które szybko przynoszą ulgę w objawach zapalenia zatok, takich jak niedrożny nos, uczucie zapchanego nosa, wydzielina z nosa, bóle twarzy czy utrata węchu.
 • Czym różni się Nasodren® od innych podobnych produktów?
  Nasodren® różni się od innych podobnych produktów, ponieważ wykorzystuje unikalny, fizjologiczny mechanizm obronny organizmu polegający na odruchowym produkowaniu wydzieliny, która udrażnia nos i zatoki oraz oczyszcza je z nagromadzonego śluzu.
 • Jak działa Nasodren®?
  Nasodren® ma podwójne działanie: bezpośrednie i pośrednie. Saponiny to powszechnie znane, aktywne powierzchniowo środki, które redukują napięcie powierzchniowe na błonie komórkowej w komórkach śluzówki nosa, tym samym ułatwiając wydzielanie mucyny i zmniejszając wydzielinę w nosie oraz jego niedrożność poprzez wykorzystanie efektu osmozy. Po zaaplikowaniu do każdej dziurki nosa, saponiny nie przenikają błony, działając jak prawdziwy środek powierzchniowy, który ani nie przenika, ani nie zostaje wchłonięty. Ponadto wyciąg z Fiołka alpejskiego stymuluje receptory nerwu trójdzielnego (działanie pośrednie), co wywołuje produkcję wydzieliny surowiczo-śluzowej, złagodzenie stanu zapalnego błony śluzowej oraz otwarcie ujścia zatok (kanały łączące zatoki z jamą nosową), w ten sposób oczyszczając zatoki i jamę nosową. Dzięki temu Nasodren® działa poprzez aktywację fizjologicznych mechanizmów obronnych górnych dróg oddechowych (zwiększona produkcja wydzieliny, większa aktywność oczyszczająca rzęsek oraz szybszy przepływ krwi tętniczej), które są osłabione podczas zapalenia zatok.
 • Czy Nasodren® jest bezpieczny?
  Po zaaplikowaniu do dziurek nosa wyciąg z fiołka alpejskiego nie rozprzestrzenia się po całej błonie śluzowej, ponieważ nie przenika do jam przynosowych; jego działanie jest ograniczone do przedsionka nosa oraz dolnego odcinka przewodu nosowego. W związku z tym Nasodren® to bezpieczny produkt, ponieważ jego główny składnik, saponiny, nie jest wchłaniany i w związku z tym nie przedostaje się do krwiobiegu, nie jest metabolizowany, ani nie wykazuje niepożądanego działania na organizm, tj. nie wpływa na pracę wątroby, nerek ani innych organów.
 • Jakie skutki mogą towarzyszyć stosowaniu produktu Nasodren®?
  Nasodren® działa fizjologicznie, pobudzając końcówki nerwu trójdzielnego w błonie śluzowej nosa. Ten specyficzny mechanizm może powodować niewielkie swędzenie, kichanie, krótkotrwałe uczucie lekkiego do umiarkowanego pieczenia w nosogardle oraz, w rzadkich przypadkach, krótkotrwałe łzawienie i zaczerwienienie twarzy. Takie objawy są poprawną reakcją organizmu na produkt. Zwykle wszystkie ustępują w trakcie stosowania produktu.
 • Ilu dawek wyrobu Nasodren® potrzeba, aby pacjent odczuł ulgę?
  Zgodnie z danymi klinicznymi wielu pacjentów odczuwa ulgę już po pierwszej dawce. Po trzecim dniu stosowania objawy, takie jak ból twarzy znacząco zmniejszają się, a ropno-śluzowa wydzielina stopniowo ustępuje.Zaleca się stosowanie wyrobu medycznego Nasodren® codziennie przez 7 do 10 dni.